آسانسور هیدرولیک چیست ؟

اصلی ترین نیروی محرکه آسانسور هیدرولیک جک و پاوریونیت میباشد که توسظ موتور مخزن هیدرولیک روغن توسط پمپ به جک هیدرولیکی تلمبه می شود و سرعت روغن توسط دریچه هایی که باز و بسته میشود توسط کنترل فرمان اسانسور کنترل میشود و مکانیسم حرکت تا توقف از پایین به بالا و بالعکس به ترتیب زیر می باشد.

  1. در استارت اولیه موتور ( ELMO ایتالیا ) و پمپ کوپله به موتور شروع به پمپاژ روغن از داخل مخزن هیدرولیک ( پاوریونیت ) به دریچه شیرهای الکترونیکی که فرمان آن از تابلو کنترل آسانسور آیتک الکترونیک صادر شده ، روغن با عبور از شیر بلین آلمان ( BLAIN GERMANY ) توسط شلنگ واسط ( حداکثر از 5 تا 7 متر ) به داخل جک آسانسور پمپاژ شده و با فشار کابین آسانسور را به طرف بالا حرکت می دهد و در نزدیکی طبقه با فرمان تابلو آسانسور آیتک الکترونیک دریچه شیر بلین آلمان بسته شده و موتور جهت تلمبه روغن از حرکت باز می ایستد و آسانسور هیدرولیک به نرمی و دقت به لول طبقه خود رسیده است .

  2.  حرکت به سمت پایین در آسانسور های هیدرولیک موتور خاموش بوده و دریچه روغن شیر بلین آلمان باز شده و کابین با نیروی ثقل خود به طرف پایین حرکت میکند و انرژی مصرفی جهت پایین امدن آسانسور هیدرولیکی نزدیک به صفر می باشد .

 (باز شدن در پنجره تازه)

4 دیدگاه در “آسانسور هیدرولیک چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *